На розширеному засіданні Профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського 30.05.2019

30 ТРАВНЯ  ВІДБУЛОСЯ РОЗШРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ПРОФКОМУ ПРАЦІВНИКІВ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО НА ЗАСІДАННІ БУЛО РОЗГЛЯНУТО НАСТУПНЕ:

  1. Представлення  програми кандидата на посаду ректора М.З.Згуровського
  2. Про підготовку та проведення звітів і виборів в профспілкових ланках університету
  3. Різне.

 

Кандидат на посаду ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський  розповів профспілковому активу про основні положення своєї передвиборчої програми в контексті питань забезпечення трудових прав та соціального захисту співробітників і студентів університету. Під час виступу було представлено основні положення з предвибочої програми, а саме:

Експлуатація і розвиток матеріальної бази університету. Маємо всебічно розвивати матеріальну базу КПІ, здійснюючи капітальне будівництво та проводячи ремонтні роботи в навчальних корпусах, гуртожитках та на території університету. Постійна увага повинна приділятися експлуатації 34 навчальних корпусів загальною площею 460 тис кв. м, 20 гуртожиткам площею 153 тис. кв. м, Науково-технічній бібліотеці, Центру культури та мистецтв, Центру студентського харчування, Державному політехнічному музею, 4-м базам відпочинку, 6-ти житловим будинкам, усього понад 80-ти складним об’єктам інфраструктури КПІ.

Враховуючи постійно зростаючі тарифи на комунальні послуги необхідно продовжити втілення комплексу заходів з енергозбереження. За окремою програмою в навчальних корпусах і гуртожитках мають встановлюватися системи автоматики енергоспоживання, замінюватися вікна на енергозберігаючі, отеплюватися стіни. Щороку тарифи на енергоносії зростають в середньому на 20%. З урахуванням цього, комплекс робіт з енергозбереження має щорічно випереджальними темпами забезпечувати зменшення загальної вартості спожитих енергоресурсів на 5%-10%.

За умов економічної нестабільності суспільства, соціальний захист членів нашого колективу набуває особливо важливого значення. Він повинен мати більш чітке, адресне призначення, ставати більш дієвим і ефективним, спрямованим на  підтримку атмосфери творчості, співпраці та взаємодопомоги серед членів нашого колективу.

Має підсилюватися мотивація співробітників-новаторів, які забезпечують прискорений розвиток університету, вдосконалюватися принципи «безсуб’єктності» в управлінні персоналом, механізми захисту гідності і академічних свобод студентів, викладачів, науковців, співробітників, свободи їх волевиявлення.

Необхідно продовжити програми покращення житлових умов співробітників університету, за рахунок інвестиційних проектів, постійно здійснювати допомогу соціально незахищеним членам колективу: інвалідам, хворим, ветеранам, багатодітним сім’ям, батькам одинакам. Так, за 7 останніх років соціальними виплатами було охоплено 80% співробітників університету на загальну суму 266.5 млн. грн.

Маємо зберегти стабільне фінансово-економічне становище КПІ, яке постійно забезпечувалось ефективним фінансовим менеджментом, регулярним моніторингом виконання кошторису, вчасним здійсненням усіх видів виплат: – заробітної плати, стипендії, матеріальної допомоги, сплатою комунальних послуг, податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.

Необхідно продовжити втілення програми оздоровлення київських політехніків. Важливо швидко і без бюрократичних зволікань перейти на нову систему медичного обслуговування студентів і співробітників КПІ відповідно до медичної реформи України.

Маємо постійно покращувати програми оздоровлення студентів і співробітників університету. Щороку на базах відпочинку КПІ відпочивають усі бажаючі студенти і співробітники, а це біля 3,5 тисяч осіб. Понад 2,5 тисяч членів нашого колективу протягом року відпочивають в режимі «бази вихідного дня». Разом середня кількість відпочиваючих щороку досягає 6000 осіб. Вартість оздоровлення в КПІ усі попередні роки була однією з найнижчих серед університетів України.

Демократизація університетського життя, децентралізація управління та широке впровадження самоуправління є важливими принципами у подальшому розвитку КПІ.  Відповідно до системи децентралізації університету, яку було впроваджено ще на початку незалежності України, навчально-наукові і дослідницькі підрозділи КПІ отримали широкі права автономії за усіма напрямами своєї діяльності. Зараз таких підрозділів 54. Сам же університет став для них об’єднуючою системою, яка відповідає за стратегію розвитку, стандарти якості навчання та наукових досліджень, кадрову політику та інші важливі напрями діяльності підрозділів.

У цій системі, вагомим чинником, було створення вільної атмосфери, коли людина комфортно себе почуває в університеті. Коли стосунки між членами колективу ґрунтуються на повазі до людської праці, толерантності до різноманітних думок, свободи волевиявлення і унеможливлюють будь-які переслідування за це.

Така децентралізація управління з часом дала свої позитивні результати. Відбулася величезна активізація наукових шкіл, автономних підрозділів, окремих вчених і студентів, що дало нам значну кількість унікальних проривних результатів, особливо у сфері інновацій.

Разом з тим, проявилися і слабкі ланки цієї системи. Вона є ефективною за умови високої відповідальності і свідомості керівників усіх рівнів, від ректора до завідуючого кафедрою, завідуючого лабораторією, старости академічної групи. Неякісне виконання своїх обов’язків на певному рівні управління призводить до суттєвого послаблення і навіть дискредитації цієї системи.

Так, прояв бюрократії і тяганини на рівні ректорату та центральних служб КПІ викликає глибоке розчарування і недовіру до системи децентралізації управління з боку колективу університету.

Неякісне виконання своїх обов’язків на рівні деканів факультетів і директорів інститутів призводить до занепаду певних напрямів роботи окремих підрозділів. Наприклад, в деяких з них керівники роками не цікавляться станом відведеної їм матеріальної бази і маючи кошти та штати, вчасно не виконують відповідні управлінські функції. Як наслідок, погіршуються умови роботи студентів і викладачів, наростає їх справедливе обурення і розчарування університетом.

Відсутність необхідної роботи зі своїми студентами на рівні кафедр призводить до того, що частина з них, через різноманітні соціальні мережі, часто попадають під вплив і управління, зовнішніх, іноді деструктивних сил.

Таким чином, усвідомлюючи безальтернативність системи децентралізованого, демократичного управління, нашим завданням є її подальше вдосконалення шляхом постійного самоаналізу та усунення слабких ланок і помилок в роботі.

Відповідно до затвердженого у 2015 році Кодексу честі КПІ ми повинні зберігати ключові морально-етичні принципи університетської громади, продовжувати формування культури академічної доброчесності.

Маємо підсилити моральне заохочення науково-педагогічних працівників на державному рівні і вдосконалити систему захисту прав студентів і співробітників університету. Вона ґрунтується на тісній взаємодії профспілкових організацій, комісії з розгляду трудових спорів, юридичного департаменту. Усі положення та накази про працю, заохочення та накладання стягнень на працівників і студентів, визначення їх функціональних обов’язків повинні прийматися відповідно до законодавства та узгоджуються з профспілковими комітетами та органами студентського самоврядування.

Важливо продовжити вдосконалення програмно-цільової системи прийняття колективних угод на усіх рівнях управління університетом, яка забезпечувала неперервний розвиток КПІ, стабільність колективу і відсутність в ньому конфліктів і суперечностей протягом останніх 26 років.

Насамкінець кандидат на посаду ректора відповів на запитання :

1) про фізичне виховання як навчальну дисципліну та про підготовку збірних Університету

2) про збереження подвійних окладів викладачам кількох національних університетів, у тому числі й КПІ (університет та профспілкова організація працюють над відновленням цієї системи у повному обсязі та збереженням);

3) про удосконалення системи рейтингування та включення до неї показників реального педагогічного навантаження викладачів

4) про виділення факультетам коштів на підтримку своєї матеріально-технічної бази та її вдосконалення

5) про окремі аспекти впровадження положень медичної реформи в практику

Зазаначені питання, на думку Михайла Згуровського, мають бути після додаткового вивчення відображені в Колективній угоді.

По дуругому питання порядку денного виступив Безуглий М.О., де проінформува про підготовку до звітновиборчих конференцій в профспілкових ланках університету. Усім членам профкому були надані методичні рекомендації щодо проведення звітів і виборів.