На засіданні Профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського: 27.09.2018

29 вересня в Залі Вченої Ради відбулося засідання профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського. На засіданні було розглянуто наступне:
1. Про збори голів первинних профспілкових організаційзакладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, вищої освіти м. Києва.
2. Про вибори ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2019 році.

По першому питанню поінформував в.о. голови профкому М.О. Безуглий. Він повідомив, що 26 вересня 2018 року в ЦКМКПІ імені Ігоря Сікорського відбулися збори голів первинних профспілкових організацій закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, вищої освіти м. Києва, під час яких було обговорено питання недостатнього обсягу освітньої субвенції для м. Києва. На зборах було вирішено провести 04 жовтня 2018 року акцію протесту освітян столиці біля стін КМУ. Також виступив голова КМОППОіНУ Олександр Яцунь, який роз’яснив  присутнім про рішення, які були прийняті на зборах 26.09.18 року. Він закцентував увагу на відстоюванні профспілковою організацією освітян столиці збільшення  розміру освітньої субвенції для м. Києва перед Кабінетом Міністрів України в активний спосіб. Також зазначив, що якщо раніше проблеми можна було вирішувати послідовно, то сьогодні вони виникають одночасно: урізання заробітної плати, скорочення працівників освіти, реорганізація та ліквідація закладів освіти, загроза дискримінації педагогічних працівників за віковою ознакою (переведення вчителів пенсійного віку на роботу за строковими трудовими договорами), комерціалізація та приватизація освіти… Освітян має підтримувати все українське суспільство, бо вихователі, вчителі, викладачі – це інвестиції у майбутнє. За ст. 53 Конституції України: «Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…». Освіта є національним благом, але Уряд думає інакше. Під загрозою виплата педагогічним працівникам грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов’язків відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту», надбавок за престижність педагогічної праці та за складність і напруженість у роботі. Наша вимога – вжити заходів для виділення додаткових коштів на оплату праці освітян, припинити маніпуляції з боку Міністерства фінансів України. Яцунь О.М. закликав приєднатися до запланованої акції протесту яка відбудеться 4 жовтня 2018 року о 15 год біля КМУ.

По другому питанню в.о. голови профкому М.О. Безуглого, повідомив, що 18 травня 2019 року закінчується термін каденції діючого ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського, тому потрібно вже зараз розпочинати підготовчий процес, а саме: Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського ініціювати створення робочої групи з підготовки виборів ректора у 2019 році.

М. Безуглий роз’яснив присутнім про порядок обрання Ректора ВНЗ. відповідно до Закону України “Про вищу освіту”, Статуту вищого навчального закладу. У результаті обговорення даного питання було висунуто пропозиції щодо складу робочої групи.

Висунули пропозицію щодо затвердження персонального складу робочої групи та її  кількісного складу – 9 осіб: Є.М. Панов, В.Б. Максименко, В.Я. Жуйков, М.І. Бобир, М.О. Безуглий, В.О. Корсаков, Ю.А Веремійчук і представник від студентства – Прищепа В., студентка ФСП, група АМ-81мп .Головуючий – перший проректор Ю.І. Якименко.

В різному О.І. Шейко поінформував про організацію відвідування басейну та Кравець З.В. з інформацією про санаторно-курортне оздоровлення працівників, та пропозицією внести зміни та доповнення до «Положення про санаторно-курортне лікування….»