Атаку на посадові оклади відбито. Поки що …

У липні цього року Урядом країни було підготовлено проект Постанови  «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки»,  який покращує трудові права та інтереси, особливо для педагогічних науково-педагогічних, наукових працівників.  Але в запропонованій редакції дана Постанова могла призвести до фактичного зменшення розміру заробітної плати працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського й відтоку кваліфікованих наукових кадрів зі складу Університету, оскільки не відповідала положенням Указу Президента України від 30.08.2004 № 1023/2004.

Від профкому було надіслано лист-звернення до ЦК Голови Профспілки працівників освітиі науки України Труханова Г.Ф. не погоджувати проект Постанови Кабінету Міністрів України без врахування пропозицій від нашого університету. Було запропоновано викласти підпункт 2 пункту 4 проекту Постанови у наступній редакції ‑  «Зберігати для працівників закладів, установ освіти та науки, що мають статус національних, при визначенні максимальних розмірів посадових окладів, ставок погодинної оплати праці право на підвищення їх розмірів, що застосовувалося для зазначених працівників за раніше діючим законодавством.»

Також спільно з адміністрацією нашого університету було підготовлено листа до Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. щодо внесення змін до проекту Постанови.

Після звернень було проведено ряд зустрічей на різних рівнях і в результаті у Постанові  КМУ № 822 від 10.07.2019 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» враховані пропозиції від нашого університету, що наведено в статті 4 п. 3:

• формувати посадові оклади (ставки заробітної плати) працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національного авіаційного університету з урахуванням вимог законодавства;

Лист Профкому КПІ ім. Ігоря Сікорського

Лист КПІ ім. Ігоря Сікорського