Подорож до Польщі дітей та працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського

У рамках співпраці  Профкомів КПІ і Варшавської Політехніки у серпні 2019 діти працівників та самі працівники мали змогу відвідати визначні історичні та культурні центри Польщі.

В період з 23 липня по 4 серпня 2019 року, 6-рік поспіль колеги з Варшавської політехніки гостино зустрічають дітей працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського. Відпочинок складався з двох частин: перебування у Варшаві – знайомство з містом історичними і культурними місцями і відпочинок на базі Варшавської Політехніки у Грибов.

В період перебування у м. Варшаві діти відвідали резиденцію президента Польщі – Президентський палац і найстаріший історичний район – Старе місто де ознайомились з середньовічною архітектурою, Площею Ринок, Варшавським барбаканом, Собором Святого Іоанна Хрестителя та іншими визначними місцями. В один із днів була прогулянка  вечірньою  Варшавою, яка завершилась переглядом світлового-музичного шоу фонтанів на березі р. Вісли.

Традиційним заходом є зустріч з керівництвом Варшавської політехніки, де діти відвідали головний корпус, зали для проведення засідань, лабораторії і зазвичай отримали подарунки з символікою Університету.

Серед сучасних закладів, діти відвідали відкритий аквапарк, залізничний музей, планетарій «Небо Коперника», сад бібліотеки Варшавского університета  і соціальну –квест кімнату – «Як “бачать” світ незрячі люди».

Перебування дітей на базі відпочинку в Грибові був насичений емоціями і подіями. Кожного дня діти мали змогу проводити час на спортивних майданчиках де грали у волейбол, футбол, настільний теніс, вечорами у різні настільні ігри. Також були заплановані водно-оздоровчі процедури для дітей: купання у гірській річці Бяла, поїздка до аквапарку м. Новий-Сонч, поїздка до курортного м. Криниця, де піднялися на одну із гірських вершин фунікулером.

Один день відпочинку був присвячений м. Кракову, де діти відвідали історичний центр міста: Головну площу, Маріацький костьол, Суконні ряди, Вавель, Королевский замок, Ягилонський університет і символ м. Кракова –легендарний Вавельський дракон.

Після повернення дітей у серпні відбулася поїздка 17 співробітників нашого університету до Польщі. Польська сторона запропонувала змістовну 12-денну програму, яка складалася з екскурсійної програми в м. Гданськ  і відпочинку на базі Політехніки Варшавської в курортному містечку Сарбіново на Балтійському морі.

Кожен день перебування політехніків у Польщі був новою сторінкою справжніх відкриттів, емоцій, почуттів, видовищ. Старий  Гданськ, найбільший замок Європи  – Мальборк , Вестерн Плате (місце де розпочалась друга світова війна), міста Сопот, Мельно, Калобрег не залишили нікого байдужими. А прогулянка  річкою Матлава  в Гданську навіяла почуття пригод та романтики. Група відвідала Ботанічний сад, який знаходиться поблизу Сорбіново – маленький райський куточок, створений дбайливими руками фахівців-садоводів, який вразив різноманіттям екзотичних квітів та рослин, вишукано створених ландшафтних композицій.

Під час всього відпочинку діти та працівники відчували постійну турботу і гостинність наших польських колег: Пані Беата (Beata Jankowska), Пані Устина (Justyna Andrzejkiewicz), які формували програму відпочинку і супроводжували групи та директорів баз відпочинку: Пані Ілона (Leonarda Wiśniewska) – в м. Сарбіново та Пані Анна (Anna Kania) – в м. Грибов.

Профком надалі планує продовжити тісну співпрацю із колегами Варшавської політехніки і організовувати відпочинок працівників і їх дітей у Польщі. Слідкуйте за інформацією на сайті профкому profkom.kpi.ua.