Дружба, перевірена часом

«Чи буде цього року дитяча поїздка до Польщі?».  Це питання входить у ТОП-5 питань, що надходить до профкому КПІ перед початком оздоровчого сезону. Ми дуже тішимося з цього, бо це свідчить про вдалий досвід попередніх поїздок. Одночасно це покладає на нас велику відповідальність, адже необхідно «тримати планку», незважаючи на виклики і проблеми сьогодення.

Поїздка до Польщі, яка так припала до душі юним політехівцям та їх батькам, є результатом реалізації міжнародного соціального проєкту в рамках співпраці Політехніки Варшавської і КПІ ім. Ігоря Сікорського. Починаючи з 2014 року, наші польські друзі організують змістовний відпочинок для групи дітей віком від 10-ти до 15-ти років. Протягом десяти днів діти проживають на базах  Політехніки Варшавської, мають насичену екскурсійну програму, отримують безцінний досвід перебування в країні Європейського Союзу без батьківської опіки.

Польські колеги з великою емпатією віднеслись до обставин, в яких опинились наші діти внаслідок повномасштабної військової агресії РФ. Якщо до 2022 року польська сторона організовувала прийом однієї групи дітей чисельністю 22 особи, то минулого і цього року запрошення отримало дві групи.

Цього року проєкт було реалізовано на терені навчально-відпочинкової бази Політехніки Варшавської  в м. Грибов Малопольського воєводства. 18-го серпня 47 дітей у супроводі семи дорослих вирушили до Польщі,  29-го серпня повернулись до Києва. Це було десять яскравих незабутніх днів, які пролетіли як одна мить.

На базі створено чудові умови побуту. Діти мешкали у затишних кімнатах, різноманітне меню їдальні давало можливість кожному обрати страву на свій смак.

На території бази створено всі умови для активного відпочинку. Ми провели і визначили переможців турнірів з настільного тенісу, волейболу, настільного хокею. Кожний день починався рухавкою. Ввечері була дискотека. Наші діти отримали те, що у них нещадно відняли спочатку епідемія коронавірусу, а потім війна. Живі емоції, щире спілкування, перша закоханість і перший у житті «медляк» – відбулося все те, що мало відбутися у твої 13-15 років, і що залишиться в житті назавжди.

Гарно розроблена і організована екскурсійна програма дала можливість ознайомитись з архітектурою Малопольського воєводства, побутом і звичками простих поляків.

Ми відвідали місто Криниця Здруй – курортну перлину Польщі, яка славиться своїми лікувальними джерелами, казковою архітектурою, різноманітними розвагами. Винагородою за підйом на гору Паркову було катання по крутих сталевих жолобах. Затамувавши подих, з’їхали всі – і малеча, і дорослі діти, і навіть дехто із супроводжувачів!

Не залишила байдужих екскурсія до осередку, створеного як центр соціальної реабілітації людей із вадами руху. Гостинні господарі провели екскурсію на стайню, надали можливість кожному дебютувати в ролі наїзника, почастували смачним барбекю. На згадку про відвідини цього, просякнутого позитивом і людяністю місця, кожна дитина за допомогою фахівця створила дизайн чашки з кіньми.

Цікавою була екскурсія до природного парку «Скамʼяніле містечко» в Ценьжковіце. Година в басейні міста Струже була сповнення драйвом і релаксом одночасно. Підйом на гору Хелм змусив напружитись і трохи «попотіти».

Вінцем екскурсійної програми завжди був і залишиться Краків – столиця Малопольського воєводства. Декілька годин в Кракові – це безумовно мало, щоб зануритися з головою у магію цього міста. Проте цього цілком достатньо, аби воно назавжди причарувало тебе. Ми помахали сурмачеві на ратуші, послухали «Гаудеамус игитур» в дворику Ягелонського університету, дочекались вогню із пащі Смока Вавельського, зробили селфі на Вавелю. Де тільки можна було загадали бажання: воно у нас єдине – перемога і мир Україні.

Із щирою вірою у подальший розвиток нашої співпраці із Політехнікою Варшавської хотілось би висловити велику подяку за вже зроблену роботу нашим колегам із Політехніки Варшавської Беаті Янковській, Юстині Анджейкевич, Катажині Будзік, всім співробітникам навчально-відпочинкової бази в Грибові. Велику підготовчу і організаційну роботу з українського боку було проведено головою профкому КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайлом Безуглим, його заступником Юрієм Веремійчуком. В поїздці 24/7 були з дітьми супроводжувачі Оксана Захарченко, Олена Тарасюк, Наталія Нікітіна, Валерія Безугла, Тетяна Лисенко, Вікторія Коломіець.

Маємо надію, що  добрі традиції співпраці Варшавської політехніки і КПІ ім. Ігоря Сікорського стануть гарним фундаментом подальшого розвитку наших відносин.

Голова дитячої комісії Профкому КПІ ім. Ігоря Сікорського Ольга Кожемяченко.