На засіданні Профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського 14.02.2019

14 ЛЮТОГО ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПРОФКОМУ ПРАЦІВНИКІВ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО НА ЗАСІДАННІ БУЛО РОЗГЛЯНУТО НАСТУПНЕ:

1. Про фінансовий звіт профкому за підсумками 2018 року та про затвердження
профспілкового фінансового плану на 2019 рік.
2. Питання поточних моментів та їх особливості.
3. Про хід Колдоговірної кампанії в підрозділах.

Відповідно до першого питання слухали головного бухгалтера профкому про фінансовий звіт за 2018 рік та проект фінансового плану на 2019 рік. Головний бухгалтер профкому О.В. Литвиненко доповіла про виконання фінансового плану за 2018 рік та ознайомила з проектом фінансового кошторису на 2019 рік.

ПОСТАНОВИЛИ: Визнати виконаним «Фінансовий звіт профспілкового бюджету КПІ ім. Ігоря Сікорського за 2018 рік» та затвердити фінансовий план (кошторис та штатний розпис) профкому на 2019 рік.

Далі поінформував Безуглий М.О щодо дії Постанови КМ в галузі освіти «Про підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників» від 23 січня 2019 р. № 36 на 11%. Також  довів інформацію, що вперше з 2005 року Департамент фінансування державних і загальнодержавних видатків МОН змінив алгоритм визначення посадових окладів працівників Університету з урахуванням Указу президента України від 30.08.2004 р. № 1023/2004 у частині збільшення оплати праці працівникам Університету при підготовці штатного розкладу. Тому Адміністрація та профком працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського підготували лист з проханням зберегти і надалі існуючий протягом 14 років порядок розрахунку посадових окладів працівників Університету . Це допоможе уникнути дискримінації науково-педагогічних працівників нашого університету – одного з провідних закладів вищої освіти України.

Також Безуглий М.О. поінформував, що 07.02.2019 року в ауд. 155-1 КПІ відбулося засідання робочої групи з розробки законопроекту «Про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника» за участю ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського М.З. Згуровського та голови КМОППОіНУ Яцуня О.М. На засіданні були висунуті пропозиції та рішення про необхідність розробки законопроекту. Було зазначено, що чинне законодавство містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту. 18 грудня 2018 року було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Але згідно з цим Законом жорстокі дії батьків учнів щодо учителів не вважаються булінгом (нещодавно  місце мав інцидент в ліцеї №. 157 м. Києва – побиття вчителя батьком учня та інші випадки жорстокого поводження з вчителями). Тому профспілки також вимагатимуть внести до ухваленого нещодавно закону про протидію булінгу зміни, які б передбачали відповідальність за булінг і цькування стосовно вчителів з боку учнів та їхніх батьків. Наразі таких положень у законі немає. А також ініціюватимуть посилення відповідальності за поширення неправдивої інформації про вчителя: крім цивільно-правової відповідальності передбачати адміністративно-правову відповідальність.

Робоча група з розробки законопроекту чекає на думки з цього приводу, пропозиції та ваше бачення щодо концептуальних питань законопроекту.

Відповідно до наступного питання денного, – про хід Колдоговірної кампанії в підрозділах. Всім головам профбюро роздано інформацію щодо норм представництва та кількісний склад участі в Конференції трудового колективу Університету. Прохання не зволікати і в визначені терміни підготувати всі необхідні документи.

В різному виступив голова спортивно-масової комісії профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського Журавльов С. О. з інформацією, що 22 лютого 2019 р. у спорткомплексі КПІ ім. Ігоря Сікорського відбудеться турнір з міні-футболу пам’яті голови профкому працівників університету Віталія Івановича Молчанова. Працівників університету запрошується взяти участь у турнірі, команди формуватимуться від факультетів/інститутів та структурних підрозділів. За детальною інформацією звертатися до викладача кафедри спортивного вдосконалення і фізичного виховання Журавльова С. О.