На засіданні Профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського: 25.01.2018

25 січня відбулося засідання профкому працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського на якому було розглянуто наступне:

  1. Про звільнення працівників з Департаменту Адміністративно-господарської роботи.
  2. Про особливості сьогодення та стан справ із фінансуванням освітніх закладів, у тому числі КПІ ім. Ігоря Сікорського.
  3. Про загальні профспілкові питання та про початок роботи профорганізацій підрозділів з колективними договорами на 2018 рік.
  4. Про здешевлення вартості путівок на оздоровлення членів профспілки університету в санаторіях України
  5. 5. Про покращення профспілкової роботи з прийому в профспілку нових членів
  6. Різне.

 

В.о. голови профкому Михайло Безуглий повідомив про фінансування університету КПІ в 2018 році. Також надав роз’яснення заяві, що була виголошена на засіданні Уряду 11 січня 2018, про підвищення заробітної плати вчителям, цього року вона буде дорівнювати від 6,5 до 8,5 тис. грн. Мають зрости граничні розміри надбавки за престижність педагогічної праці з 20% до 30%. Також буде встановлено нижню межу такої надбавки – не менш як 5%. Таким чином, з 1 січня 2018 року, заробітна плата педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції (наприклад, вчителів ЗНЗ) збільшиться на 21%. Заробітна плата педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету (наприклад педагогів дошкільних та позашкільних навчальних закладів) з 1 січня 2018 року збільшується лише на 10% (за рахунок підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, з якого розраховуються посадові оклади (ставки заробітної плати) працівників). У науково-педагогічних працівників з 1 січня 2018 року заробітна плата збільшиться на 10 % (за рахунок підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, з якого розраховуються посадові оклади (ставки заробітної плати працівників). Такий вибірковий підхід влади до різних категорій освітян профспілка вважає несправедливим і дискримінаційним. У зв’язку з цим, КМОППОіНУ звернулася до Президента та Прем’єр-міністра України з вимогою прийняти рішення яким:

– збільшити з 01.01.2018 року додатково на 10% посадові оклади педагогічним та науково-педагогічним працівникам ВНЗ;

– збільшити з 01.01.2018 року додатково на 10% посадові оклади педагогічним працівникам ДНЗ, ПНЗ, або, як мінімум, рекомендувати органам місцевого самоврядування приймати власні рішення стосовно такого підвищення.

Також Михайлом Безуглим була надана інформація про те, що відбувається реорганізація на факультеті авіаційних і космічних систем – кафедри АЕД та ІВТ переходять до Приладобудівного факультету, а кафедри ПСКЛА та Теоретичної механіки до Механіко-машинобудівного інституту. Весь кадровий склад перейде в ті підрозділи, до яких приєднались кафедри. Управлінсько-адміністративний склад втратить свої посади, але залишатимуться й надалі на посадах як науково-педагогічні працівники.

Наразі в університеті проходить акредитація оскільки, Державну акредитацію КПІ проходитиме у вересні.

В КПІ буде впровадження нових посвідчень співробітника. Електронне посвідчення матиме чіп з даними співробітника, а також планується приєднати електронний профспілковий квиток. Поки здійснюється підготовка по встановленню турнікетів-терміналів.

Також було Михайло Безуглий повідомив про зміну назви, відповідно зміни назви вузу : Повна назва – Первинна профспілкова організація працівників Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Коротка назва – Профком КПІ ім. Ігоря Сікорського, а назва Профком – використовувати в документообігу.

Запрацював оновлений сайт Профкому – https://profkom.kpi.ua

До голів профбюро підрозділів була доведена інформація щодо початок роботи по перевірці колективної угоди, де було  наголошено на важливості дотримання всіх процедур щодо підготовки та проведення конференцій трудового колективу у підрозділах .

 Заступник голови профкому Олександр Шейко поінформував, що співробітники університету та члени їх сімей оздоровлювалися на базах відпочинку, санаторіях, в басейні університету. Організація відпочинку відбулася завдяки злагодженій роботі як профспілки так і відповідних служб. Два роки вже діє санаторно-курортне оздоровлення співробітників. Підписані договори з санаторіями «Червона Калина» та «Жовтень». В 2017 році викуплено 37 путівок (здешевлених на 30%) тривалістю 12 днів. В зв’язку з тим, що тривалість лікування в таких установах за 12 днів недостатня, є пропозиція змінити умови: збільшити перебування в санаторії до 14 днів, а вартість путівки компенсувати на 50%.

Також запропоновано головам профбюро підрозділів донести інформацію щодо проекту «Оздоровлення дітей працівників» , а саме організувати відвідування спортивних секцій дітьми та онуками (шкільного віку 6-17 років) співробітників зі знижкою 50% вартості і з 1 березня 2018 року запусти проект.